Aktualności

          • Komunikat

          • Z powodu awarii linii telefonicznej prosimy o kontakt pod numerem 690 600 131.

            Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

          • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców

          • 29 kwietnia, odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców - rocznik 2013 i młodsi.

            Drużyna ze Sławoborza zajęła 2 miejsce, przegrywając jeden mecz w całym turnieju.

            Zwycięzcą zawodów została Szkoła Podstawowa nr 1 z Połczyna Zdroju.

            W naszym zespole grali: Wiktor Gniewski, Jan Małolepszy, Oliwier Siubdzia, Antek Tyma, Mateusz Tyma, Maciek Muszyński, Natan Stępień, Hubert Stolarczyk, Marcin Śmigasiewicz, Franciszek Łepik.

            Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom- panu Łukaszowi Bocheńskiemu oraz Tomaszowi Śmigasiewiczowi.

          • Sadzenie lasu

          • Klasa 7a miała wspaniałą okazję posadzić las w okolicy Kaliny. Trochę się wszyscy natrudzili, ale była to przyjemna praca i bardzo wartościowe doświadczenie. Było też ognisko z kiełbaską, dużo ciekawych informacji o lesie i drzewach, a pogoda i humory dopisały.

            Bardzo dziękujemy leśnikom z Nadleśnictwa Gościno za inicjatywę, organizację, zaangażowanie i praktyczną lekcję w terenie!

            Chętnie wrócimy za kilka lat zobaczyć, jak posadzone sosny urosły, a tymczasem trzymamy kciuki za deszcz!

          • Powiatowy Turniej BRD

          • 27 kwietnia odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Świdwinie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wydarzenie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie, inspektor Sławomir Bober, który życzył uczestnikom powodzenia.

            Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi.

            W kategorii wiekowej 10–12 lat indywidualnie zwyciężył uczeń naszej szkoły Mateusz Tyma. Nasza drużyna w składzie: Pola Szczęśniak, hanna Gołod, Mateusz Tyma i Wiktor Staszyński zajęła  III miejsce

            W starszej grupie (powyżej 12 lat) nasza drużyna w składzie: Piotr Godleś, Lena Kołodziejczak i Alan Markiewicz zajęła IV miejsce.

            Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez lokalne instytucje i sponsorów. Turniej był nie tylko formą rywalizacji, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa i odpowiedzialności na drodze.

          • Szkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          •  17 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej miał na celu popularyzowanie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kształtowanie odpowiednich postaw uczestników ruchu oraz rozwijanie umiejętności praktycznych związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.

            W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, którzy rywalizowali w różnych konkurencjach, takich jak test wiedzy teoretycznej, jazda rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, sprawnością oraz zaangażowaniem.

            Wyniki turnieju:

            I grupa

            I miejsce: Mateusz Tyma

            II miejsce: Pola Szczęśniak

            III miejsce: Wiktor Staszyński

            II grupa

            I miejsce: Piotr Godleś

            II miejsce: Lena Kołodziejczak

            III miejsce: Alan Markiewicz

            Turniej przebiegł w miłej atmosferze, a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni. Wydarzenie było doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę oraz promowania bezpieczeństwa wśród młodzieży.

          • Konkurs "Zdrowie prosto z lasu"

          • Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościno, we współpracy z Punktem EUROPE DIRECT Kołobrzeg, ma przyjemność zaprosić do udziału w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych pn. „Zdrowie prosto z lasu”.

                    Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na prozdrowotne walory lasu. Pragniemy zachęcić do odkrywania, jak bogactwo natury – w tym rośliny, zioła, grzyby oraz samo przebywanie w środowisku leśnym – wpływa na zdrowie, samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie człowieka.

                    Konkurs polega na przygotowaniu plakatu/posteru zgodnego z tematem i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:

            - klasy I–III,

            - klasy IV–VIII

                       Termin nadsyłania prac konkursowych upływa dnia 8 maja 2026r. Prace można składać w sekretariacie szkoły.

          • Dzień Zdrowia

          • W związku z obchodzonym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia, w bieżącym miesiącu zorganizowaliśmy dzień promowania profilaktyki zdrowia - każdy uczen mógł m. in. zmierzyć sobie ciśnienie krwi lub temperaturę ciała. Tego samego dnia klasy z poziomu IV-VIII zostały przeszkolone z zakresu pierwszej pomocy. Dziękujemy MDP Sławoborze za zaangażowanie i świetne szkolenie

          • Dzień Patrona

          • Nie tak dawno obchodziliśmy w naszej szkole Dzień patrona szkoły. Uczniowie z poszczególnych klas na podstawie informacji, znajdujących się na wystawie szkolnej poświęconej Tadeuszowi Kościuszce, mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący życia i działalności tego wielkiego Polaka.O zwycięstwie decydowały czas oraz ilość poprawnych odpowiedzi. Zwycięzcą tego konkursu została klasa 5b.

            Gratulujemy!

          • Zabawy w rytmie Latino

          • W minioną środę przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych bawiły się w rytmie latino- dzieci miały okazję zagrać na wspaniałych bębnach oraz zatańczyć do utworów granych na żywo przez pana Tomasza.

            Dziękujemy bardzo za występ Wodzirej Dziecięcy

          • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

          • W piątek 17.04.26 w Rąbinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Rocznik 2011-2012. Nasze dziewczyny nie zawiodły i okazały się najlepsze!!! Chcecie znać wyniki? Tylko usiądźcie wygodnie, bo ilość goli powala z nóg

            Z Rąbinem 11-0 !!!

            Ze Świdwinem 14-0 !!!

            Ogromne gratulacje dla zawodniczek, nauczycieli W-F oraz dla Trenera Tomasza Śmigasiewicza

            Skład drużyny: Zofia Szkiłądź, Emilia Tyma, Lena Ziemińska, Amelia Misiura, Ewa Kwaśna-Kalinowska, Joanna Kowalska, Maria Chuda, Julia Wąsowska, Agata Stosio, Aleksandra Smreczak.

            Życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek

          • Zaproszenie

          • Zespół Szkół Rolniczych CKZ w Świdwinie zaprasza serdecznie społeczność szkolną na Wojskowe Targi Służby i Pracy, które odbędą się w dniach 17-18 kwietnia 2026r. 

          • Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

          • W piątek 10.04.2026 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych.

            Tradycyjnie już w zawodach tych startowali uczniowie naszej szkoły, odnosząc wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych.

            Medalistami mistrzostw w różnych grupach wiekowych zostali:

            3 miejsce: Hubert Stolarczyk, Aleksandra Chmal - klasa 4

            2 miejsce: Mateusz Tyma - klasa 5

            1 miejsce: Julia Barczuk - klasa 4, Emilia Tyma - klasa 8.

            Poza tym dziewczęta klas 7-8:

            Tyma Emilia, Szkiłądź Zofia, Feczan Hanna, Chuda Maria, Wąsowska Julia zostały Drużynowymi Mistrzyniami Powiatu w Przełajach!!!

            Ogromne gratulacje dla medalistów i dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w zawodach! Gratulujemy także nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie zawodnikow

          • Pierwsza pomoc

          • W dniu 8.04.2026 w klasach 1-8 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sławoborzu, którego celem było zapoznanie uczestników z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Strażacy w przystępny i praktyczny sposób omówili najważniejsze procedury ratownicze oraz zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w sytuacjach zagrożenia życia.

            Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, co pozwoliło na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie uciskania klatki piersiowej i wykonywania oddechów ratowniczych. Dużą uwagę poświęcono również obsłudze automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Strażacy dokładnie wyjaśnili, kiedy i w jaki sposób należy korzystać z tego urządzenia, a także podkreślili jego znaczenie w ratowaniu życia.

            Zajęcia były bardzo wartościowe i angażujące. Dzieci nie tylko poszerzyli swoją wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim zdobyli praktyczne umiejętności, które mogą okazać się kluczowe w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

          • Pasowanie na czytelnika

          • W naszej szkole odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści z 1a i 1b wykazali się świetną znajomością zasad poszanowania książek oraz bezbłędnie rozwiązali przygotowane dla nich

            zagadki literackie.

            Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom i zakładkę do książki. Od dziś biblioteka stoi przed nimi otworem!

          • Dzień na opak

          • 1 kwietnia w naszej szkole zrobiło się naprawdę… na odwrót! Uczniowie klas 1–3 świętowali Dzień na Opak, który przyniósł mnóstwo śmiechu, kreatywności i dobrej zabawy.

            Na szkolnych korytarzach można było spotkać dzieci w piżamach, szlafrokach i bamboszkach, a na ich stopach królowały kolorowe, zupełnie nie do pary skarpetki!

            Było wesoło, trochę zwariowanie i przede wszystkim bardzo radośnie – dokładnie tak, jak powinno być tego dnia. To wyjątkowe wydarzenie pokazało, że nauka i zabawa mogą iść w parze, nawet… na opak!

          • Konkurs historyczny

          • Troje uczniów klasy 7a, Marysia Chuda, Oliwier Książek oraz Piotr Godleś reprezentowało szkołę w regionalnym konkursie historycznym „W imię wolności – śladami Tadeusza Kościuszki”. W wydarzeniu wzięło udział dziewięć szkół z regionu. Nasi uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy oraz zaangażowaniem, zdobywając pierwsze miejsce. Radość była ogromna, wielkie gratulacje