Aktualności

          • Ogłoszenie

          • W dniach 29.06-31.08.2026r.

            oddział przedszkolny (3,4,5 latków - grupa łączona)

            czynny będzie w godzinach 6:45 - 15:45

          • Ogłoszenie

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

            w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1

            im. T. Kościuszki w Sławoborzu

             

            Termin zakończenia roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej 

            26 czerwca 2026r. (piątek)

             

            800 – msza św. w kościele

            900– apel szkolny na boisku szkolnym (miejsce może ulec zmianie w zależności od pogody)

            930– spotkania klasowe z wychowawcami klas w poszczególnych gabinetach lekcyjnych

             

                    (wykaz przydziału klas zamieszczony będzie na drzwiach głównego wejścia do szkoły)

             

            Ok. godz. 1030– odjazdy autobusów szkolnych do poszczególnych miejscowości (parking szkolny)

             

            Oddziały przedszkolne 3-, 4-, 5-, 6- latków nie uczestniczą w apelu na boisku szkolnym.

             

             

          • Bal ósmoklasisty

          • 20 czerwca odbył się bal ósmoklasisty będący symbolicznym zakończeniem II etapu kształcenia. Tradycyjny polski taniec w wykonaniu naszych uczniów wzruszył i wzbudził wiele emocji wśród obecnych rodziców. Uczniowie bawili się w doskonałych nastrojach, a wieczór upłynął pod znakiem tańców, wspólnych zdjęć oraz wielu wzruszających momentów. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, podsumowania ośmiu lat nauki i stworzenia pięknych wspomnień na przyszłość.

          • Wyjście klas pierwszych

          • Dnia 23 czerwca uczniowie klasy 1A i 1B wybrali się do lodziarni „Pod Palemką”. Celem wyjścia była integracja uczniów oraz wspólne spędzenie czasu. Każdy mógł wybrać swoje ulubione smaki lodów. Wszyscy byli zadowoleni i miło spędzili czas. Po zakończeniu wizyty wróciliśmy do szkoły w dobrych humorach.

          • Wizyta w schronisku

          • Z wizytą w schronisku w Białogardzie. Delegacja uczniów przekazała karmę od naszej szkoły. Brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział w corocznej akcji

          • Wycieczka do parku rozrywki

          • Jest czas nauki i czas zabawy. W piątek uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na wycieczkę szkolną do parku rozrywki Hossoland. To był wspaniały dzień

          • Wycieczka do Rewala

          • W tym tygodniu uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wycieczkach klasowych, które odbyły się w dwóch terminach. Dzieci odwiedziły Park Wieloryba w Rewalu, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Podczas pobytu uczniowie zwiedzali park, poznawali fascynujący świat zwierząt morskich oraz uczestniczyli w licznych zabawach. Nie zabrakło również pysznego obiadu i czasu na wspólną integrację. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień

          • Wizyta strażaków

          • Wizyta przedstawicieli z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławoborzu była dla przedszkolaków okazją do rozmowy o ciężkiej pracy strażaków. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego a także przymierzyć strażacki strój. Wielką atrakcją były próby obsługiwania strażackiego węża oraz możliwość wejścia do środka wozu. Dzięki tej wizycie przez chwilę każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy strażak

            Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Giniewskiemu oraz pani Irenie Kucharskiej za wizytę i niesamowite przeżycia

          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniach 31.05-3.06 odbyła się wycieczka do Warszawy klas 6a, 6b i 8a. Uczniowie mieli okazję m.in. wjechać na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzić Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Kolejkowo, Muzeum Czekolady Wedel i Muzeum Powstania Warszawskiego. Pogoda dopisała, a bezcenne wspomnienia zostaną na pewno na długo