Aktualności

          • Ogłoszenie

          • W dniach 29.06-31.08.2026r.

            oddział przedszkolny (3,4,5 latków - grupa łączona)

            czynny będzie w godzinach 6:45 - 15:45

          • Ogłoszenie

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

            w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1

            im. T. Kościuszki w Sławoborzu

             

            Termin zakończenia roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej 

            26 czerwca 2026r. (piątek)

             

            800 – msza św. w kościele

            900– apel szkolny na boisku szkolnym (miejsce może ulec zmianie w zależności od pogody)

            930– spotkania klasowe z wychowawcami klas w poszczególnych gabinetach lekcyjnych

             

                    (wykaz przydziału klas zamieszczony będzie na drzwiach głównego wejścia do szkoły)

             

            Ok. godz. 1030– odjazdy autobusów szkolnych do poszczególnych miejscowości (parking szkolny)

             

            Oddziały przedszkolne 3-, 4-, 5-, 6- latków nie uczestniczą w apelu na boisku szkolnym.

             

             

          • Bal ósmoklasisty

          • 20 czerwca odbył się bal ósmoklasisty będący symbolicznym zakończeniem II etapu kształcenia. Tradycyjny polski taniec w wykonaniu naszych uczniów wzruszył i wzbudził wiele emocji wśród obecnych rodziców. Uczniowie bawili się w doskonałych nastrojach, a wieczór upłynął pod znakiem tańców, wspólnych zdjęć oraz wielu wzruszających momentów. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, podsumowania ośmiu lat nauki i stworzenia pięknych wspomnień na przyszłość.

          • Wyjście klas pierwszych

          • Dnia 23 czerwca uczniowie klasy 1A i 1B wybrali się do lodziarni „Pod Palemką”. Celem wyjścia była integracja uczniów oraz wspólne spędzenie czasu. Każdy mógł wybrać swoje ulubione smaki lodów. Wszyscy byli zadowoleni i miło spędzili czas. Po zakończeniu wizyty wróciliśmy do szkoły w dobrych humorach.

          • Wizyta w schronisku

          • Z wizytą w schronisku w Białogardzie. Delegacja uczniów przekazała karmę od naszej szkoły. Brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział w corocznej akcji

          • Wycieczka do parku rozrywki

          • Jest czas nauki i czas zabawy. W piątek uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na wycieczkę szkolną do parku rozrywki Hossoland. To był wspaniały dzień

          • Wycieczka do Rewala

          • W tym tygodniu uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wycieczkach klasowych, które odbyły się w dwóch terminach. Dzieci odwiedziły Park Wieloryba w Rewalu, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Podczas pobytu uczniowie zwiedzali park, poznawali fascynujący świat zwierząt morskich oraz uczestniczyli w licznych zabawach. Nie zabrakło również pysznego obiadu i czasu na wspólną integrację. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień

          • Zaproszenie na warsztaty

          • Centrum Nauki „Cordis” zaprasza dzieci i młodzież na cykl fascynujących zajęć warsztatowych. Przypominamy, że udział we wszystkich wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny.

            Oto harmonogram nadchodzących spotkań (czerwiec 2026):

          • Wizyta strażaków

          • Wizyta przedstawicieli z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławoborzu była dla przedszkolaków okazją do rozmowy o ciężkiej pracy strażaków. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego a także przymierzyć strażacki strój. Wielką atrakcją były próby obsługiwania strażackiego węża oraz możliwość wejścia do środka wozu. Dzięki tej wizycie przez chwilę każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy strażak

            Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Giniewskiemu oraz pani Irenie Kucharskiej za wizytę i niesamowite przeżycia

          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniach 31.05-3.06 odbyła się wycieczka do Warszawy klas 6a, 6b i 8a. Uczniowie mieli okazję m.in. wjechać na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzić Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Kolejkowo, Muzeum Czekolady Wedel i Muzeum Powstania Warszawskiego. Pogoda dopisała, a bezcenne wspomnienia zostaną na pewno na długo

          • Wycieczka do Berlina

          • 22 maja 2026 roku odbyła się wycieczka do BERLINA dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr1 ze Sławoborza. Wyjazd nastąpił o 5:00 i do Berlina dotarliśmy około godziny 9:00. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do Reichstagu i po krótkiej kontroli, uczniowie mieli możliwość podziwiać panoramę Berlina z wnętrza szklanej kopuły. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandeburską po sesji zdjęciowej udaliśmy się obejrzeć Pomnik Holokaustu. Następnym punktem było MuseumfürNaturalkunde. 
            Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Techniki wraz ze SPECTRUM gdzie mogliśmy wykonać liczne doświadczenia z fizyki. Na koniec pobytu w Berlinie odwiedziliśmy centrum handlowe 
            Mall of Berlin i po posiłku oraz udanych zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Sławoborza. 

            Serdeczne podziękowania składamy organizatorowi wycieczki Panu Andrzejowi Sawce za doskonałe przygotowanie, miłą atmosferę podczas całego wyjazdu oraz za niezwykle ciekawe i inspirujące informacje o Niemczech oraz Berlinie. Dziękujemy również Pani Annie Tyma,  Panu Łukaszowi Bocheńskiemu i Panu Dariuszowi Piszczowi za zaangażowanie, pomoc, opiekę i wspólnie spędzony czas.

             

          • Konkurs "Eko Zabawka"

          • W klasach 1–3 odbył się konkurs „Eko Zabawka”, którego celem było promowanie postaw ekologicznych oraz rozwijanie kreatywności uczniów. Dzieci wykonały niezwykłe prace z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak plastikowe butelki, kartony, nakrętki czy rolki po papierze. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a wszystkim uczestnikom serdecznie podziękowano za zaangażowanie i udział w konkursie. Wystawa prac cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Konkurs pokazał, że z pozornie niepotrzebnych materiałów można stworzyć ciekawe i wartościowe zabawki.

          • Mistrzostwa Rejonowe Dziewcząt w piłce nożnej

          • W piątek odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Rejonowe Dziewcząt w piłce nożnej, rocznik 2011-2012 . Uczestniczyły w nich drużyny, które wcześniej wygrały rozgrywki powiatowe - Malechowo, Postomino, Barwice i Sławoborze.

            Nasze dziewczyny nie zawiodły i wygrały 2 mecze, a jeden zremisowały, dzięki czemu awansowały do półfinałów wojewódzkich.

            Wyniki meczów:

            Sławoborze- Postomino 11-0

            Sławoborze- Barwice 1-0

            Sławoborze- Malechowo 0-0

            Skład drużyny: Emilia Tyma, Lena Ziemińska, Zofia Szkiłądź, Ola Smreczak, Julia Wąsowska, Maria Chuda, Amelia Misiura, Ewa Kalinowska.

            Gratulujemy zawodniczkom, nauczycielom W-F: Panu Mirosławowi Kamińskiemu i Piotrowi Tymie oraz trenerowi Tomaszowi Śmigasiewiczowi. ŻYCZYMY POWODZENIA W DALSZYM ETAPIE ROZGRYWEK

          • Konkurs - wyniki

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  pn. „Wioski bez troski”.

            Miło nam poinformować, że nasze uczennice zajęły następujące miejsca:

            Aleksandra Smreczak  I miejsce 

            Maria Chuda zajęła III miejsce

            Gratulujemy

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 11–13 maja uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Egzaminy obejmują język polski, matematykę oraz język obcy nowożytny. Życzymy wszystkim uczniom spokoju, wiary we własne możliwości oraz jak najlepszych wyników. Trzymamy za Was kciuki!

          • Spektakl "Jak słoń został strażakiem"

          • Uczniowie klas 1–3 wybrali się do Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Jak słoń został strażakiem”. Barwna i pełna humoru historia o odwadze oraz pomaganiu innym stała się doskonałym wprowadzeniem do dzisiejszego święta. Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim Strażakom najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, odwagi i satysfakcji z niesienia pomocy innym!

          • Komunikat

          • Z powodu awarii linii telefonicznej prosimy o kontakt pod numerem 690 600 131.

            Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.